Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (2024)

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (1)

Łukasz Proszek

Aktualizacja: 2 czerwca 2024

Komentarze: 4

Najlepszy laptop dla każdego może być inny. Jedna osoba szuka notebooka do pracy czy przeglądania Internetu, a druga wydajnego ultrabooka do najnowszych gier. Niezależnie od oczekiwań pomoże Ci mój niezależny ranking. Zawarłem w nim zróżnicowane wydajnościowo i cenowo laptopy. Wszystkie łączy jedno: wysoka opłacalność!

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (2)

Ranking laptopów 2024 - TOP 11

ASUS TUF Gaming A15 15,6″

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (3)

Gamingowy laptop, który warto kupić. Łączy w sobie wydajność i nowoczesność. Producent wyposażył go w mocny procesor, wydajną kartę RTX 4060 i efektywnie działający układ chłodzący. Nie musisz się obawiać problemów z płynnym działaniem. Zadbano tu także o wytrzymałość. To szybki laptop przystosowany do pracy w wymagających warunkach. Docenisz go za przestrzenny, mocny dźwięk, ale i długi czas pracy na baterii.

Na pewno spodoba Ci się również wielokolorowe podświetlenie klawiatury. Nic dziwnego, że według wielu opinii ASUS TUF Gaming A15 to najlepszy laptop na rynku. Obsługę ułatwi Ci czuły touchpad, a w grach przyda się wydzielona część numeryczna. Otrzymasz ponadto wysoką wersję Wi-Fi. Swobodnie użyjesz bezprzewodowego Internetu, nie martwiąc się o opóźnienia.

Ocena produktu: 9.91/10

Poznaj pełną opinię >>>

Apple MacBook Air 15,3″ M2 8 GB

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (4)

Dobrze oceniany laptop do pracy, ale i nauki. Do dyspozycji masz tutaj kamerę o dużej rozdzielczości i układ trzech mikrofonów. Prowadzenie rozmów online nie będzie stanowiło żadnego problemu. Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów to też nie kłopot, m.in. z uwagi na system mocnych głośników. Do wyboru masz 4 wersje kolorystyczne obudowy, więc łatwo dopasujesz odcień do swoich preferencji.

To wytrzymały laptop z dobrą baterią. Według zapewnień producenta jej pełne naładowanie przekłada się nawet na kilkanaście godzin ciągłej pracy. Sprzęt oferuje wyświetlacz Liquid Retina, na którym zobaczysz każdy detal. Do tego dochodzi procesor M2 przekładający się na szybką pracę. Całość uzupełnia podświetlana klawiatura, która zapewnia ciche działanie.

Ocena produktu: 9.74/10

Poznaj pełną opinię >>>

HP ProBook 450 G9 15,6″

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (5)

Urządzenie z matowym ekranem, za sprawą którego szybko zapomnisz o irytującym odbijaniu się światła. Zabierzesz je ze sobą wszędzie i w dowolnym miejscu wygodnie popracujesz. To lekki laptop z cienką ramką i klawiaturą odp*rną na zachlapania. Przypadkowe rozlanie napoju nie spowoduje poważnych awarii, więc masz zapewniony komfort. Aluminiowa obudowa wykazuje odp*rność na uszkodzenia.

Sprzęt zapewnia wydzieloną część numeryczną. Będzie to dobry wybór dla kogoś, kto często pracuje z różnymi dokumentami (w tym arkuszami kalkulacyjnymi). To szybko działający laptop z systemem Windows 11, który wykorzystasz do pracy oraz rozrywki. Zapewni Ci rozdzielczość Full HD na 15,6-calowym ekranie 60 Hz wykonanym w technologii IPS.

Ocena produktu: 9.68/10

Poznaj pełną opinię >>>

Apple MacBook Air 13,3″ M1 16 GB

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (6)

Polecany laptop 13 cali z wydajną baterią. Jej maksymalny czas pracy wynosi 15 godzin. To smukły notebook do multimediów bądź biznesu. Użyjesz go zarówno w domu, jak i poza nim. Nie waży za dużo, dlatego jest wygodny w przenoszeniu. Oferuje takie udogodnienia jak system 3 mikrofonów, kamerę FaceTime HD oraz wygodną w obsłudze klawiaturę.

Cecha wyróżniająca ten płynnie działający laptop to duża liczba aplikacji. Co istotne, niezależnie od tego, jak długo będziesz pracować, sprzęt pozostanie chłodny. Nie nagrzewa się nadmiernie, mimo że nie zastosowano tutaj aktywnego chłodzenia. Gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku i obrazu, ale też ciekawy design. Za sprawą technologii True Tone wszystko wygląda naturalnie na ekranie.

Ocena produktu: 9.53/10

Poznaj pełną opinię >>>

Dell Inspiron G15 5525-8403

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (7)

Sprzęt z 15,6-calowym ekranem i mocnym procesorem. Bez niego ranking laptopów okazałby się niekompletny. Standardowo pamięć RAM wynosi 16 GB, ale w razie potrzeby rozbudujesz ją do 32 GB. System chłodzenia nowej generacji zadba o to, aby urządzenie nie przegrzewało się podczas intensywnej pracy. Gdy pojawi się taka konieczność, samodzielnie włączysz najwyższe obroty wentylatora.

To pod względem podzespołów mocny laptop na studia i do pracy, choć nie tylko. Wiele osób uznaje go za świetny wybór także dla graczy. Wpływają na to karta RTX 3050 i podświetlana klawiatura. Ciekawostką jest tutaj specjalne wykończenie Phantom Grey. Skutecznie zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach na obudowie. Nie musisz więc ciągle jej czyścić.

Ocena produktu: 9.46/10

Poznaj pełną opinię >>>

Huawei MateBook D 16 16″

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (8)

Biznesowy laptop z wysoką rozdzielczością, który zadba o Twoje oczy podczas wielogodzinnej pracy. Zastosowano tu ekran FullView ze specjalną technologią ochrony wzroku przed szkodliwym niebieskim światłem. Jakby tego było mało, urządzenie zapewnia funkcję Super Device. Stworzysz nowoczesny system łączący wiele różnych sprzętów. Antena Metaline dba o dobry, stabilny zasięg Wi-Fi.

Ten wysokiej jakości laptop z kamerą wykorzystasz z powodzeniem do prowadzenia rozmów online. Sprawdzi się ponadto do rozrywki, np. oglądania filmów. Umożliwia odtwarzanie w rozdzielczości 4K HD. Ekran IPS ułatwi Ci dostrzeżenie wszystkich szczegółów. Urządzenie cechuje się metalicznym, eleganckim wykończeniem. Czy nadal masz wątpliwości, jaki laptop kupić?

Ocena produktu: 9.3/10

Poznaj pełną opinię >>>

realme Book Prime 14″ (6660095)

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (9)

Notebook 14 cali z kamerą i dwoma mikrofonami wyposażonymi w funkcję redukcji szumów. Nadaje się do pracy i nauki, ale też rozrywki. Z uwagi na kompaktowe wymiary i lekkość skorzystasz z urządzenia w dowolnym miejscu. Oferuje opcję szybkiego ładowania baterii. W ciągu 30 minut uzupełnisz energię nawet o 50 procent. Nowoczesna łączność Wi-Fi zapobiega ciągłej utracie zasięgu.

Sprzęt wyposażono w dwa układy ciepłowodów i dwa wentylatory. Wpływa to na efektywne chłodzenie i brak ryzyka nadmiernego przegrzewania się podzespołów. To dobry laptop z dyskiem SSD o pojemności 512 GB oraz ekranem 2K UHD. Wykorzystuje system Windows 11 Home, jego obsługa nie sprawi Ci kłopotu. Obudowa powstała z lekkiego aluminium, co zapewnia jej wytrzymałość.

Ocena produktu: 9.23/10

Poznaj pełną opinię >>>

ASUS VivoBook 15 X1500EA-BQ3415W

Laptop z wydajnym procesorem, który przyda Ci się do pracy, a dzieciom do nauki. Ze względu na matowy ekran zapomnisz o refleksach świetlnych, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz. Sprzęt przystosowano także do rozrywki. Obejrzysz na nim filmy i seriale, a nawet zagrasz w ulubione gry. Z kolei wbudowana kamera i mikrofon z funkcją redukcji szumów zagwarantują komfortowe wideorozmowy.

Mimo sporego ekranu (15,6 cala) urządzenie wygodnie zabierzesz ze sobą z domu. ASUS VivoBook 15 waży niecałe 2 kg. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich danych. To polecany laptop z czytnikiem linii papilarnych. Po bokach obudowy znajdziesz niezbędne złącza, takie jak USB, jack 3,5 mm czy HDMI. Sprzęt oferuje system Windows 11 Home.

Ocena produktu: 9.11/10

Poznaj pełną opinię >>>

Acer Aspire 5 A515-45-R58W 15,6″

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (11)

Elegancki laptop do domu i do biura. Oferuje ekran w rozmiarze 15,6 cala, na którym zobaczysz każdy detal. Nawet po wielu godzinach pracy nie ponarzekać na zmęczenie oczu. Skutecznie ochroni Cię przed tym innowacyjna technologia VisionCare, blokująca m.in. szkodliwe niebieskie światło. Sprzęt zapewnia szybki dysk SSD 512 GB, a w razie potrzeby dodasz też drugi, aby przechowywać więcej plików.

Acer Aspire 5 to urządzenie z obudową z piaskowanego aluminium. Wykazuje więc podwyższoną odp*rność na uszkodzenia. Nic dziwnego, że ranking laptopów je uwzględnił. Gdy skończysz pracę, sprzęt wykorzystasz do rozrywki. Acer TrueHarmony zapewni realistyczny dźwięk, a rozdzielczość Full HD na dużym wyświetlaczu wygodne oglądanie filmów czy seriali.

Ocena produktu: 9.08/10

Poznaj pełną opinię >>>

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (12)

Nowoczesny komputer przenośny z wydajnym procesorem, dobrze nadający się do pracy. Duża przekątna ekranu (15,6 cala) i rozdzielczość Full HD pozwolą Ci na komfortowe wypełnianie obowiązków zawodowych. Do dyspozycji masz ważne porty, takie jak HDMI i różne USB. Podłączenie dodatkowych sprzętów do Lenovo IdeaPad 3 nie będzie stanowiło problemu.

To lekkie urządzenie, w dodatku wytrzymałe. Nie musisz się martwić o długość pracy baterii. Ten laptop do użytku domowego oferuje nowoczesne moduły Wi-Fi i Bluetooth. Przekłada się to na dobre połączenie bezprzewodowe, bez ciągłej utraty zasięgu. Nie wydasz kasy na system operacyjny. To urządzenie z wgranym oprogramowaniem Windows 11. Matowa matryca zapobiegnie odbijaniu się światła.

Ocena produktu: 8.98/10

Poznaj pełną opinię >>>

Acer Chromebook 315 CB315-4H 15,6″

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (13)

Laptop sprawdzający się bez zarzutu do użytku w domu. Przyda Ci się do słuchania muzyki, oglądania filmów i grania w mniej wymagające gry. W razie potrzeby użyjesz go też do pracy lub pożyczysz dziecku do nauki. Urządzenie wyposażono w kamerę, mikrofon i pełną klawiaturę (z częścią numeryczną). Za dobrą jakość obrazu odpowiada matowa matryca i rozdzielczość Full HD.

Znajdziesz tu system Chrome OS. Sprzęt gwarantuje szybki rozruch i prosty interfejs wpływający na intuicyjną obsługę. Dodatkowo otrzymasz wbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Producent zatroszczył się o niezbędne porty. Pamiętał także o estetycznej, wytrzymałej obudowie. Co istotne, urządzenie pracuje cicho, nie generuje zbyt dużego hałasu.

Ocena produktu: 8.75/10

Poznaj pełną opinię >>>

Najlepsze laptopy - Ranking 2024

Laptop ASUS TUF Gaming A15 15,6"

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (14)

ASUS TUF Gaming A15 15,6″, czyli szalenie mocny laptop do gier. Wygrywa ranking zwłaszcza przez obecność wydajnej kary GeForce RTX 4060. Sprawdza się jako ultrabook dla grafika czy projektanta. Działa bez zająknięcia, a w dodatku oferuje duży ekran z wysoką płynnością 144 Hz. Nie brakuje w nim także szybkiego dysku SSD.

Sprawdź ceny

 • EURO
 • Allegro
 • MediaMarkt

Szybko działający laptop, który Cię nie zawiedzie

O tym sprzęcie często mówi się, że to prawdziwy twardziel. Świetnie nadaje się dla graczy, którzy nie dysponują nieograniczonym budżetem, ale chcą kupić coś z wysokiej półki.

Procesor AMD Ryzen 7 7735HS obsługuje 16 wątków. Standardowe taktowanie to 2,9 GHz, niemniej w trybie Turbo CPU podnosi się do 4,2 GHz. Nawet bardzo dynamiczna rozgrywka pozostaje płynna, nie ponarzekać na zacinającą się akcję. Wpływa na to też częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz. Nie tak często spotykane w tej kategorii.

Nie ma się co dziwić, że sprzęt uchodzi za najlepszy laptop, szczególnie w kategorii modeli gamingowych. Karta GeForce RTX 4060 stanowi największy wyróżnik w tej cenie. Sprawia, że to niezawodny ultrabook do montażu wideo. Odpalisz na nim nie tylko najnowsze gry w Full HD, ale i wymagające programy graficzne i wideo.

Ideał również do prostszych zastosowań

Jasne, nawet nazwa sugeruje, że to laptop gamingowy, ale jego zastosowanie idzie dużo dalej. Uważam, że to dobry wybór także do pracy, nauki i prostych multimediów. Ciekawa alternatywa dla osób, którym zależy na funkcjonalności urządzeń Apple, ale nie chcą ich kupować. ASUS TUF Gaming A15 15,6″ im to zapewni.

Wpływa na to choćby złącze Thunderbolt pozwalające na podłączenie różnego rodzaju sprzętów. Urządzenie docenisz również za podświetlaną, wygodną klawiaturę. Klawisze wyróżnia wyczuwalny, miękki skok, ponadto producent nie zapomniał o części numerycznej. Chociaż mógł darować sobie wyróżnienie innym kolorem literek WSAD, ale to już kwestia gustu.

Inny atut tego topowego notebooka to czuły touchpad. Znacząco ułatwia przeszukiwanie stron internetowych i pracę z dokumentami. Oczywiście nie wszystko jest idealne, tak jak głośniki. Do oglądania filmików się sprawdzą, ale już np. do słuchania muzyki niekoniecznie. Ich brzmienie jest nieco płaskie, mało bogate.

Patrząc jednak na całokształt, mówimy o multimedialnym lapku do praktycznie każdego zastosowanie.

Wygodne użytkowanie w domu i poza nim

Gdy tylko weźmiesz sprzęt w ręce, poczujesz lekkość. Jego kompaktowe wymiary ułatwiają pracę czy granie poza domem. Obudowa powstała z metalu, więc nie martw się o jej zniszczenie.

Ten godny polecenia laptop dla graczy i nie tylko oferuje matowy ekran, a to duży plus. Nie powstają na nim świetlne refleksy, nawet gdy usiądziesz w nasłonecznionym miejscu.

Bez wątpienia spodoba Ci się też nowoczesny design. Geometryczne wzory i ostre krawędzie ładnie się ze sobą komponują. Całość uzupełnia ciemna kolorystyka.

Zwróć uwagę, że to mobilny komputer przenośny z systemem Windows 11 Home. Nie wydajesz dodatkowo kasy. Od razu masz pod ręką sprzęt gotowy na wymagające gry czy programy mocno obciążające procesor.

Laptop Apple MacBook Air 15,3" M2 8 GB

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (15)

Apple MacBook Air 15,3″ M2 8 GB to propozycja, którą musiał pokazać ten ranking laptopów. Urządzenie dobrze nadaje się do codziennego użytku. Nie zawiedzie Cię, niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do przeglądania stron internetowych, czy może oglądania seriali. Niemniej sprzęt sprawdzi się też do pracy, o czym się przekonasz, czytając poniższe informacje.

Sprawdź ceny

 • EURO
 • Allegro
 • MediaMarkt

Zgrabny laptop z dobrym ekranem

Gdy tylko sięgniesz po urządzenie, od razu zwrócisz uwagę na spory, 15,3-calowy wyświetlacz 2880 x 1864 px. Otacza go cienka ramka, co wygląda bardzo elegancko i zwiększa komfort użytkowania. Wiedz, że ekran LED wykonano w technologii IPS, dlatego spodziewaj się świetnego odwzorowania kolorów (nawet przy takim rozmiarze!).

Wyświetlacz wręcz prosi się o korzystanie z funkcji Split View, czyli podziału. Praca na kilku aplikacjach jednocześnie stanie się banałem. Oczywiście niektórych irytuje charakterystyczne dla Apple wcięcie w górnej części ekranu (czyli notch).

Niemniej mi to zupełnie nie przeszkadza, ponieważ nie jest przesadnie duże. Chociaż producent mógł zastosować matrycę matową, nie błyszczącą. Czasami na ekranie odbija się światło, co bywa uciążliwe. Mimo to wyświetlacz to jeden z głównych plusów Apple MacBook Air 15,3″ M2 8 GB.

Duży touchpad i wygodna klawiatura

Uważam, że to ważne elementy laptopa. Tak jak w kilku innych MacBookach, tak i tutaj producent zadbał o duży touchpad. Cechują go równomierne kliknięcia i czułość na wysokim poziomie. Gwarantuję, że do zwykłego przeszukiwania stron www nie potrzebujesz myszki.

Co z klawiaturą? Oferuje praktyczne podświetlenie, przydające się np. wieczorami. Brakuje nieco części numerycznej, choć znalazłoby się na nią miejsce.

Jednocześnie klawisze zapewniają bardzo przyjemne pisanie. Dlatego myślę, że ten duży laptop dobrze sprawdzi się dla tych, którzy sporo pracują z dokumentami tekstowymi. Dodam, że skaner Touch ID działa bez zarzutu.

Laptop nowej generacji z dobrymi podzespołami

Nie mogę pominąć kwestii wydajności. Sprzęt nie będzie się zacinał ani nadmiernie przegrzewał. Skąd ta pewność? Wpływa na to m.in. mocny procesor z 10 rdzeniami GPU i 8 GB RAM-u. Laptop dobrze radzi sobie przy codziennym, zwykłym użytkowaniu. Zresztą jest świetnie zoptymalizowany pod swój system.

Nadaje się także do średnio zaawansowanej obróbki wideo bądź grafiki. Kolejna ciekawa kwestia to pasywny układ chłodzenia. Nawet korzystanie z bardziej profesjonalnych aplikacji nie jest dla tego sprzętu problemem. Z uwagi na brak wentylatora nie będziesz narzekać na głośną pracę.

Co ciekawe, do oglądania filmów czy podobnych czynności nie będziesz potrzebować słuchawek ani zewnętrznych głośników. Te wbudowane do laptopa dobrze sobie radzą. Pozytywne wrażenia zapewnia też kamerka internetowa 1080p. W połączeniu z mikrofonem zagwarantuje Ci komfortowe prowadzenie rozmów wideo.

To porządny notebook do programów graficznych, nauki, biznesu, ale i rozrywki. Owszem, kosztuje swoje, ale bardzo dobrze wypada w różnych testach.

Laptop HP ProBook 450 G9 15,6"

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (16)

Laptop HP ProBook 450 G9 15,6″ zapewnia stabilną pracę, kompaktowe wymiary, a do tego szeroką gamę zabezpieczeń. To typowo biznesowy sprzęt, który ułatwi Ci wykonywanie obowiązków. Zabierzesz go ze sobą wszędzie, nie martwiąc się przy tym o swoje dane.

Sprawdź ceny

 • Allegro

Bezpieczeństwo przede wszystkim

HP słynie ze swoich zabezpieczeń. Tak jest też w tym przypadku. Otrzymasz tu kompleksowy pakiet bezpieczeństwa HP Wolf Security. Masz więc zapewnioną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i nie tylko.

Pakiet to również zabezpieczenie danych uwierzytelniających czy wyizolowana przeglądarka. Swobodnie przeglądasz Internet, niczym się nie przejmując. Rzecz jasna radzę nie klikać podejrzanych odnośników, ale ten lapek umie sobie z nimi radzić, chroniąc użytkownika.

Jeśli używasz laptopa do pracy, jak najbardziej zwracaj na to uwagę. Z HP ProBook 450 G9 15,6″ znacząco zmniejsza się ryzyko niespodziewanego ataku osób z zewnątrz i np. kradzieży czułych danych.

Odp*rny na zarysowania laptop z możliwościami konfiguracji

Zacznijmy od obudowy, która bez wątpienia zasługuje na uwagę. Tak jak najlepsze laptopy sprzęt solidnie zabezpieczono przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wynika to z połączenia dobrej jakości tworzyw sztucznych i aluminium. Zawiasy także są wytrzymałe i działają bez problemów.

Wiedz, że urządzenie da Ci sporo możliwości konfiguracji. Standardowo dostajesz dysk SSD o pojemności 512 GB, ale jeśli zechcesz, rozbudujesz go. Laptop oferuje miejsce na dodatkowy dysk, więc jeśżeli potrzebujesz więcej przestrzeni na pliki, żaden kłopot.

Nie mogę nie wspomnieć o bardzo przyzwoitym procesorze Intel Core i5-1235U. Szybko przetwarza zadania i nie spowalnia swojej pracy po włączeniu kilku aplikacji.

Oczywiście do wymagających gier nadaje się słabo (również przez tylko zintegrowane GPU), ale już np. do prostych aplikacji graficznych jak najbardziej. Ponadto mimo zastosowania wydajnego procesora pobór mocy nie będzie olbrzymi.

Komfortowa praca w każdych warunkach

Ten dobrej jakości laptop ułatwi Ci pracę w domu, jak i poza nim. Znajdziesz tu matową matrycę 15,6 cala (rozdzielczość 1920 x 1080 px), więc przestaniesz narzekać na świetlne refleksy. Wygodnie posiedzisz ze sprzętem przy lampie, jak i naturalnym świetle.

Klawiaturę mogę opisać jako przyjemną. Pisze się na niej komfortowo i bez zbędnych pomyłek. Część numeryczna to duże ułatwienie np. podczas przygotowywania arkuszy kalkulacyjnych. Masz tu też kamerkę do wideorozmów.

To dobry laptop do pisania, analizy liczb czy też badań naukowych. Nie hałasuje nadmiernie, nawet gdy włączy się chłodzenie. Płynnie przejdziesz z jednej aplikacji do drugiej (o ile nie są to bardzo wymagające programy, np. do renderowania wideo w 4K).

Z minusów brakuje mi czytnika kart SD i Thunderbolta. W tej cenie mogłyby się pojawić. Z drugiej strony, to mocno biznesowy notebook rewelacyjnie chroniący wrażliwe dane. Trafia zatem w pewną niszę, wiodąc w niej prym.

Laptop Apple MacBook Air 13,3" M1 16 GB

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (17)

Urządzenie Apple MacBook Air 13,3″ M1 16 GB uznaje się za początek nowej ery w Apple. To długo działający laptop z dobrym procesorem, który został wyprodukowany przez tę firmę. Ten lekki sprzęt Cię nie zawiedzie, jeżeli potrzebujesz czegoś do codziennego użytku, nauki i pracy. Skąd ta pewność? Wszystko wyjaśniam w recenzji.

Sprawdź ceny

 • EURO
 • Allegro
 • MediaMarkt

Szybka gotowość do pracy

Zaskoczy Cię to, jak taki mały laptop może tak błyskawicznie działać. Nie ma tu nawet odrobiny przesady, stąd też miejsce w rankingu laptopów. W specjalnych programach szybkość zapisu danych sięga nawet 2 292 MB/s, a odczytu 2 789 MB/s. Nie musisz czekać na reakcję urządzenia, co bywa uciążliwe.

Gdy tylko podniesiesz ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 px ,laptop od razu stanie się gotowy do użytku. Strony www będą ładować się tak szybko, jak pozwala na to Twoje łącze internetowe. Zakup Apple MacBook Air 13,3″ M1 16 GB to również koniec z zacinającymi się programami.

Oczywiście to nie sprzęt typowo gamingowy, ale do prostych gier się nada. Z powodzeniem uruchomisz na nim nawet aplikacje do obróbki grafiki, chociaż 13,3-calowy ekran czasami okazuje się do tego za mały. Musisz za to wiedzieć, że niemal wszystkie możliwe do ściągnięcia programy zostały przystosowane do autorskiego procesora Apple.

Perfekcyjnie wykonany, ergonomiczny laptop do nauki i rozrywki

Urządzenie docenisz za wydajność, ale i bardzo estetyczny design. Smukła obudowa została starannie spasowana, do tego wykazuje odp*rność na uszkodzenia. Sztywna klapa ułatwia jej podnoszenie, a krawędzie spłaszczono i wygładzono.

Klawiaturę elegancko wpuszczono w obudowę, podobnie jak skaner linii papilarnych. Wszystko bardzo dobrze tu wygląda i komfortowo się tego używa. Klawisze nie uginają się mocno, touchpad zapewni Ci należytą czułość.

Żeby nie było tak różowo, muszę wspomnieć krótko o tym, co mi przeszkadza. Chodzi o małą liczbę złączy, masz tylko 3. Po lewej zobaczysz Thunderbolty, a po prawej wyjście słuchawkowe, umieszczone w nieco dziwnym miejscu. Pozostałe elementy są na swoim miejscu, takie jak kamerka czy głośniki.

Dobre osiągi

Wydajność to jedna z głównych zalet tego sprzętu. Świetnie pokazuje, że laptop pod tym względem może przeważać nad nowoczesnym komputerem stacjonarnym. Nie dość, że wszędzie go ze sobą wygodnie zabierzesz, to także swobodnie popracujesz.

Zintegrowana karta graficzna i dysk SSD 256 GB wypadają bez zarzutu. Wraz z procesorem Apple M1 z 7 energooszczędnymi rdzeniami przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie energetyczne. Zrobiłem porównanie laptopów i okazało się, że to urządzenie działa nawet do kilku razy szybciej niż niektóre modele z komponentami Intel.

Podczas zwykłego użytkowania laptop pozostałe chłodny, maksymalnie letni. Co prawda osiąga wyższą temperaturę w czasie intensywniejszej pracy, ale pamiętaj, że ma chłodzenie pasywne. To ciekawy notebook do rozrywki, nauki i pracy. Bardzo starannie dopracowany sprzęt przenośny.

Laptop Dell Inspiron G15 5525-8403

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (18)

Dell Inspiron G15 5525-8403 to coś, co powinno zainteresować graczy mających ograniczony budżet. Ten laptop do grania z dużym ekranem 15,6 cala zyskał już sporą popularność na zagranicznych rynkach, więc teraz nadszedł czas na nasz kraj. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych i skrywa interesujące podzespoły. Więcej w opinii.

Sprawdź ceny

 • EURO
 • Allegro

Gamingowy laptop z wydajną kartą graficzną

Nie ma się co dziwić, dlaczego zestawienie prezentuje Dell Inspiron G15 5525-8403. Skrywa zintegrowaną, mocną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050. Dzięki temu obrazy, które zobaczysz na ekranie, będą realistyczne i wręcz wciągające. Swobodnie pograsz w nowsze tytuły w jakości Full HD.

Masz zagwarantowane bardzo dobre wrażenia. Nie ma tu znaczenia, jaką grę włączysz. Za niewielkie opóźnienia odpowiada też 6-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 5 6600H i 16 GB pamięci RAM. Całość przekłada się na zadowalającą wydajność nie tylko w wymagających gierkach, ale też programach.

Trudno się do czegoś przyczepić, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Jednocześnie mały problem pojawia się w kwestii osiąganej temperatury. Przy dużym obciążeniu procesora sięga ona nawet 90 st. C. Wentylatory usiłujące schłodzić podzespoły nieco hałasują, co w dłuższej perspektywie bywa irytujące.

Wykonanie, na które warto zwrócić uwagę

Sprzęt wyróżnia się trochę nietypowym designem. Na obudowie zobaczysz niewielkie, charakterystyczne kropki, w dodatku spód oryginalnie wyprofilowano. Tak jak już wspomniałem, Dell Inspiron G15 5525-8403 dostaniesz w trzech wersjach kolorystycznych, ale za niektóre trzeba dopłacić. Nie mam pewności, czy to sensowne rozwiązanie.

Za to spasowanie wyszło producentowi całkiem dobrze. Choć laptop powstał z plastiku, wydaje się solidny, a klapa nie ugina się mocno pod naciskiem palców. Klawiatura lekko odstaje, ale dla niektórych to nie wada, a wręcz zaleta. Kwestia przyzwyczajenia. Oferuje podświetlenie, ale jedynie w białym kolorze.

Liczba złączy wypada za to bez zarzutu. Masz kilka portów USB, HDMI, wyjście słuchawkowe i RJ-45. Byłoby idealnie, gdyby doszedł jeszcze czytnik kart pamięci, ale w końcu to laptop dla graczy, a nie fotografów (zresztą sprawę i tak załatwi tani adapter na USB). Część złączy znajdziesz po bokach obudowy, a niektóre z tyłu.

Płynny obraz

Już sama obecność wydajnej karty graficznej GeForce RTX 3050 stanowi tu duży atut. Dell Inspiron G15 5525-8403 oferuje do tego ekran WVA i odświeżanie na poziomie 120 Hz. Dla większości graczy to wystarczy, aby oddać się rozgrywce.

Wydajność wypada zadowalająco. To dobrze wyważony pod tym względem laptop, nawet przy włączeniu bardziej wymagającego tytułu. Poradzi sobie też np. z obróbką filmów czy zdjęć, a to nie zawsze takie oczywiste. Tym bardziej stanowi laptop do oglądania filmów w Full HD.

Układ chłodzenia, choć głośny, działa skutecznie. Wynika to też z przemyślanego sposobu rozmieszczenia otworów, przez które wlatuje i wylatuje powietrze. Obudowa nie nagrzewa się nadmiernie, również w okolicy klawiszy.

To godny polecenia laptop z gwarancję Dell Next Business Day. Dzięki niej usterki często usuwane są następnego dnia roboczego, więc zapomnisz o zbędnym czekaniu. Poza tym osobiście nie przewiduję, aby ten model sprawił Ci problemy z awariami. Pewniak z mojej klasyfikacji.

Laptop Huawei MateBook D 16 16"

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (19)

Notebook Huawei MateBook D 16 16″ przypadnie Ci do gustu z uwagi na smukłość, komfort dla oczu i dobrą jakość obrazu. Nie zawiedziesz się, jeżeli potrzebujesz czegoś zarówno do wykonywania obowiązków zawodowych, jak i rozrywki. To zgrabny i praktyczny sprzęt z obudową z aluminium. Jeśli nadal się wahasz, jaki laptop wybrać, sprawdź, co o nim sądzę.

Sprawdź ceny

 • Allegro

Duży wyświetlacz z intensywnymi kolorami

Na Twoją uwagę na pewno zasługuje 16-calowy ekran Full HD zapewniający dużą przestrzeń do pracy. Nawet po jego podzieleniu masz zagwarantowany komfort. Bez problemu popracujesz z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Równie komfortowo obejrzysz ulubiony serial.

Intensywność kolorów jest tutaj wystarczająca. Detale pozostają ostre, dostatecznie wyraźne, więc np. oglądanie filmów to sama przyjemność. Problem pojawia się podczas grania, gdyż częstotliwość odświeżania to 60 Hz, a kartę zintegrowano w procku. Jednocześnie pamiętaj, że to nie jest typowy sprzęt gamingowy, dlatego nie oczekuj takich cudów.

Dodatkowy atut to nowoczesna technologia chroniąca wzrok przed niebieskim światłem. Rzeczywiście działa i to skutecznie. Nawet podczas wielogodzinnej pracy nie odczujesz nadmiernego zmęczenia oczu. Dlatego też ranking laptopów musiał pokazać Ci tę propozycję.

Ergonomiczny laptop przystosowany do biurowej pracy

Nie tylko ochrona wzroku i czytelny ekran sprawiają, że to dobry wybór do biura. Sprzęt oferuje bardzo komfortowy w użyciu touchpad, który szybko reaguje na dotyk. Jego umiejscowienie wydaje się nieco dziwne (został przesunięty w lewą stronę), ale samo działanie jest bez zarzutu. Nie wyposażono go w przyciski lewy i prawy, za to ma gesty multitouch.

Do klawiatury też się nie przyczepisz, gwarantuję. Klawisze są matowe i wygodnie położysz na nich palce. Poza literami producent znalazł przestrzeń na część numeryczną, co wiele osób uznaje za dodatkowe udogodnienie. Poza tym klawisze podświetlają się na biało. W razie potrzeby zmienisz jasność światła lub całkowicie je wyłączysz, zależnie od potrzeb.

Wiedz, że Huawei MateBook D 16 16″ wyposażono też w inne udogodnienia. To czytnik linii papilarnych, Wi-Fi ze świetnym zasięgiem i kamerka o dobrej rozdzielczości. Ponadto aluminiowa obudowa nie nagrzewa się przesadnie nawet po kilku godzinach pracy. Wentylatory są duże i niezbyt głośne, na hałas na pewno nie będziesz narzekać.

Przyzwoity czas pracy na baterii z szybkim ładowaniem

Sprzęt zasila 3-komorowy, litowo-jonowy akumulator o pojemności 5195 mAh. Jasne, nie ma tu cudów. Urządzenie nie będzie pracować bez potrzeby podłączenia do ładowarki przez kilkanaście godzin. Niemniej osiągane w testach wyniki i tak są przyzwoite.

Średnio jedno naładowanie wystarczy na ok. 6 godzin bezprzewodowej pracy, a nawet nieco więcej. Wszystko zależy od tego, z jakich aplikacji korzystasz i jaką jasność ekranu ustawisz. Mimo wszystko w biurze ten dobrze chłodzony laptop będzie pracował sprawnie.

Co ciekawe, osiągnięcie 100 procent akumulatora nie trwa przesadnie długo. To niecałe 2 godziny. Przyznasz, że to niezły wynik, zwłaszcza gdy porównasz go sobie z innymi urządzeniami w tym budżecie.

Laptop realme Book Prime 14" (6660095)

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (20)

Model realme Book Prime 14″ (6660095) to pierwszy laptop tego producenta. Dobry wybór do nauki, pracy oraz użytku domowego. Oferuje 4-rdzeniowy procesor, 16 GB pamięci RAM i dysk 512 GB. Zapewni Ci dobrą wydajność na co dzień. Przekonasz się o tym, czytając opinię.

Sprawdź ceny

 • EURO

Solidność i lekkość

Obudowa powstała z aluminium. Dlatego sprzęt nie waży za dużo i nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Ciekawostka: kiedy postawisz go na biurku lub innej płaskiej powierzchni, łatwo podniesiesz pokrywę jedną ręką. Niby nic wielkiego, ale bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu.

Zaskoczy Cię to, jak cienki jest laptop. Mimo to nie bój się niespodziewanych awarii. Przestaniesz się przejmować też nieestetycznymi śladami po palcach na obudowie, bo ich nie będzie. To możliwe za sprawą matowej powłoki. Nie musisz jej systematycznie czyścić np. co tydzień, a to rzadkość.

Po podniesieniu pokrywy zobaczysz tradycyjny układ. Po prawej stronie zauważysz przycisk włączania ze skanerem linii papilarnych. Potem klawiatura, a pod nią czuły touchpad. Nieco brakuje tu numerycznej części klawiszy, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Za to wynagrodzeniem będzie cienka ramka wokół ekranu 14 cali, co wygląda bardzo dobrze.

Polecany laptop do biura

Urządzenie bez zarzutu sprawdza się podczas prac w biurze za sprawą procesora Intel Core i5-11320H. Znaczenie ma tu też mało hałasująca klawiatura oraz zasługa ekranu ze współczynnikiem proporcji 3:2. Jest niemal kwadratowy. Dzięki temu zwiększy się wygoda pracy z dokumentami (rozmaitymi) czy przeszukiwanie stron www.

Ten trwały laptop to również wyrazisty obraz. Rozdzielczość sięga nawet 2160 x 1140 px. Dobre odwzorowanie barw sprawia, że całkiem nieźle nadaje się do prac graficznych. Układ chłodzenia działa cicho, dlatego nie będzie Ci przeszkadzać.

Musisz wiedzieć, że producent musiał tu zastosować baterię o mniejszej pojemności niż inne urządzenia, które zawiera ranking laptopów. Wszystko z uwagi na cienką obudowę.

Mimo to czas działania po pełnym naładowaniu wynosi 6 – 10 godzin, zależnie od sposobu, w jaki pracujesz. Poza tym osiągnięcie 100 procent zajmuje niewiele ponad godzinę, więc szybko uwolnisz się od zasilacza.

Mocne głośniki

Trzeba przyznać, że w laptopach to rzadkość. Tu nie musisz ciągle korzystać z głośników zewnętrznych bądź słuchawek. Brzmienie pozytywnie Cię zaskoczy, zwłaszcza podczas oglądania filmów.

To miłe zaskoczenie, podobnie jak ogólna wydajność sprzętu. W codziennych czynnościach sprawuje się bez zarzutu, nie zacina się. Musisz jednocześnie mieć na uwadze, że to nie laptop gamingowy, dlatego raczej nie zagrasz w swoje ulubione tytuły.

Za to w razie konieczności podłączysz bez problemu inne urządzenia. Wykorzystasz do tego dostępne porty, czyli USB, Thunderbolt i jack 3,5 mm. To przyzwoity laptop do pracy biurowej skrywający jeszcze kilka dodatkowych zalet. Należą do nich wydajny dysk SSD, szybka pamięć RAM oraz dostatecznie jasna matryca.

Laptop ASUS VivoBook 15 X1500EA-BQ3415W

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (21)

Urządzenie ASUS VivoBook 15 X1500EA-BQ3415W zapewnia wszystko, co przyda Ci się do codziennego użytkowania. Mowa tu o sporym ekranie, kamerce, mikrofonie, głośnikach. Do tego dochodzi wygodna klawiatura z częścią numeryczną i duży touchpad z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Czy to dobry laptop dla Ciebie? Upewnij się, sprawdzając moją opinię.

Sprawdź ceny

 • EURO
 • Allegro

Laptop z ekranem IPS Full HD

Tak, wiem, wciąż sporo osób pyta o laptop z ekranem OLED, ale czy to tu dobre rozwiązanie? Masa elementów statycznych mogłaby przecież szybko wypalić piksele. Dlatego doceniam poczciwe matryce IPS z jakością Full HD. Taką właśnie tu znajdziesz.

Spodziewaj się dobrze nasyconych kolorów, jasności na dobrym poziomie i kątem widzenia, do którego nie da się przyczepić.Wysokie pokrycie barw sprawia, że to godny polecenia laptop dla osób zajmujących się obróbką zdjęć. Ramka wokół ekranu nie należy do najcieńszych, ale całość prezentuje się bez zarzutu.

Odświeżanie osiąga standardowe 60 Hz, lecz trudno liczyć w tym modelu na więcej. Ma zintegrowaną kartę graficzną, nie służy do najnowszych gierek. Mimo to duży ekran 15,6 cala sprosta niektórym multimediom.

Codzienna praca bez zacinania się

Potrzebujesz sprzętu, który daje możliwość wygodnej, swobodnej pracy? Z ASUS VivoBook 15 X1500EA-BQ3415W bez żadnych przeszkód pobuszujesz po internecie, obejrzysz filmy i skorzystasz z rozmaitych programów. Producent postarał się z komponentami, aby nic się nie zacinało.

Wewnątrz obudowy znajduje się 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-1135G7 obsługujący 8 wątków, 16 GB RAMu i dysk SSD 512 GB. Trochę szkoda, że nie ma tutaj dedykowanej karty graficznej, ale cena pozostaje przystępna. Pomijając ten fakt, notebook działa bez zarzutu, podobnie jak sam system, czyli Windows 11.

W razie konieczności dopasujesz sposób pracy laptopa do własnych potrzeb. Musisz tylko zainstalować aplikację MyASUS. Zmienisz wtedy np. tryb ładowania baterii czy wydajności. Do tego zyskasz podgląd na istotne dane, również takie jak temperatura procesora i obciążenie pamięci.

Sprawne Wi-Fi i niezbędne złącza

Domyślam się, że z Internetu korzystasz głównie bezprzewodowo. Z tym urządzeniem zapomnisz o ciągłych utratach zasięgu czy spowolnieniach. Moduł Wi-Fi oferuje duży zasięg. Nie musisz znajdować się w tym samym pomieszczeniu co router, aby cieszyć się z szybkiego neta.

Po bokach obudowy rozmieszczono różne złącza. Podstawa to jack 3,5 mm, HDMI i kilka portów USB. Jest też coś, co ucieszy fotografów, czyli czytnik kart MicroSD.

Warto omówić jeszcze kamerkę i głośniki. Pierwszy element działa przyzwoicie, do zwykłych wideorozmów okaże się wystarczający. Niemniej nie licz na ponadprzeciętną jakość obrazu, ta pozostawia nieco do życzenia. Za to głośniki wszystko Ci wynagrodzą. Zapewniają głośne i czyste dźwięki.

Laptop Acer Aspire 5 A515-45-R58W 15,6"

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (22)

Minimalistyczny design, duży ekran i dobra wydajność to cechy, którymi wyróżnia się Acer Aspire 5 A515-45-R58W 15,6″. To laptop dla studenta i ucznia, ale nadaje się również do pracy. W zastosowaniu codziennym też działa bez problemów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź moje przemyślenia na jego temat.

Sprawdź ceny

 • EURO

Starannie dobrane podzespoły

Acer wyposażył ten model procesor AMD Ryzen 5 5500U, zintegrowaną kartę graficzną, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 512 GB. Wszystko to przekłada się na stabilną pracę podczas przeglądania stron www, tworzenia dokumentów czy oglądania filmów. Zwróć uwagę, że w razie potrzeby dołożysz kolejny dysk, a nawet wymienisz RAM.

Jeśli zechcesz, zagrasz również w mniej wymagające gry. Co ważne, laptop nie nagrzeje się przy tym za mocno. Mimo doboru takich, a nie innych komponentów chłodzenie działa wystarczająco efektywnie. Nie będziesz też narzekać na kulturę pracy, gdyż urządzenie nie generuje dużego hałasu.

Bateria daje radę. Jasne, mogłoby być lepiej, nawet pod kątem pojemności (48 Wh). Niemniej przy odpowiednich ustawieniach osiągniesz wynik do 7 godzin bez ładowarki, w typowo biurowych zastosowaniach. Musisz przyznać, że nie ma co narzekać.

Laptop z podświetlaną klawiaturą

Klawiatura to ważny element każdego takiego sprzętu. Tutaj producent się postarał. Otrzymasz wszystkie klawisze, łącznie z częścią numeryczną. Nie odstają za bardzo od obudowy i nie są głośne. W dodatku nie zapomniano o podświetleniu.

Włączasz je i wyłączasz, zależnie od potrzeb. Mały minus za to, że nie ma możliwości zmiany jasności światła. Pod klawiaturą znajdziesz oczywiście duży touchpad. Brakuje na nim przycisków, ale wygodnie się go używa.

Nie musisz podłączać do laptopa myszki, żeby pracować lub oddawać się rozrywce. Całość wygląda zgrabnie i minimalistycznie. W połączeniu z plastikowo-aluminiową obudową to estetyczny, a przy tym solidny sprzęt.

Duży kąt nachylenia ekranu

Urządzenie zapewnia ekran IPS 1920 x 1080 px o przekątnej 15,6 cala. Wystarczający, żeby pooglądać filmy, poczytać coś lub popracować. Matowa matryca zapobiegnie tworzeniu się refleksów świetlnych, niezależnie od warunków, w jakich przebywasz.

Jednocześnie nie jest na tyle mocna, aby pozwolić na sprawną obróbkę foto czy wideo. W tym kontekście laptop sprawuje się słabo. Wpływa na to niedostateczna jasność maksymalna i nie do końca dobre pokrycie kolorów sRGB.

Podkreślę przy tym, że na pewno dostrzeżesz inne atuty. Chodzi tu choćby o duży kąt nachylenia ekranu. Nie usłyszysz przy tym nieprzyjemnych trzasków obudowy, a zawiasy działają płynnie.

Laptop Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (23)

Notebook Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 to ciekawy wybór np. do biura. Biorąc pod uwagę jego specyfikację, powinien dobrze poradzić sobie przy niezbyt wymagającej pracy. Do codziennego użytkowania również się sprawdzi, a więcej w poniższej opinii.

Sprawdź ceny

 • Allegro

Laptop w dobrej cenie z niezłymi podzespołami

Chociaż to budżetowa propozycja, nie oferuje kiepskich podzespołów. Producent zastosował tutaj 8 GB pamięci RAM, 2-rdzeniowy procesor Intel i dysk SSD o pojemności 512 GB. W połączeniu ze zintegrowaną kartą graficzną wszystko działa dobrze, bez zacinania się.

Dlatego uważam, że to właściwy laptop do nauki i do pracy. W celach rozrywkowych także się sprawdza. Obejrzysz coś na nim, posłuchasz muzyki i pograsz w gry (ale te mało wymagające). Do takiego zwykłego użytkowania sprzęt będzie naprawdę dobry.

Nie ma tu fajerwerków, ale trudno ich oczekiwać w takiej cenie. Procesor bez problemu radzi sobie z większością prostych zadań i nie grzeje się. Do tego dochodzi wytrzymała bateria. Nierzadko pozwala na ok. 8 – 9 godzin bezprzewodowej pracy. To powinno rozwiać Twoje wątpliwości, jaki laptop kupić w niższej cenie.

Lekki i solidny sprzęt

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 zapewnia ekran w rozmiarze 15,6 cala. To standard, jeśli chodzi o urządzenia typowo do pracy i nauki. Wszystko będzie na nim wyraźne za sprawą rozdzielczości Full HD.

Taka wystarczy do codziennego użytku, zapewniam. Nie spodziewaj się profesjonalnej obróbki wideo i foto, ale w końcu nie do tego przystosowano ten sprzęt. To bardziej prosty, praktyczny notebook dla studenta niż demon wydajności dla gracza bądź grafika.

Dodatkowy plus stanowi matowa matryca. Skutecznie pochłania i rozprasza refleksy światła. Popracujesz na świeżym powietrzu i to bez ciągłej irytacji. Zadbano też o to, żeby ramka wokół ekranu nie była przesadnie gruba. Wpływa pozytywnie na efekty estetyczne. Ponadto laptop nie waży dużo i mimo sporego ekranu wygodnie zabierzesz go ze sobą wszędzie.

Przyzwoita kamera i mikrofon

Często korzystasz z kamerki? Z tym laptopem wygodnie przeprowadzisz krótkie i dłuższe wideorozmowy. Jakość kamery nie należy do najwyższych, ale śmiało mogę o niej powiedzieć, że jest przyzwoita. Zwłaszcza w dobrych warunkach oświetleniowych.

Myślę, że ranking laptopów wręcz musiał zaprezentować ten sprzęt. Mikrofon też nie należy do najgorszych, a to nie takie oczywiste w tej cenie. Porozmawiasz bez zbędnych trzasków i podobnych przeszkadzaczy.

Wiedz, że to urządzenie z wgranym systemem Windows 11. Użytkownicy nie narzekają na jego działanie. Pracuje płynnie i gwarantuje intuicyjną obsługę. Nie musisz się go specjalnie uczyć, to przyjemne oprogramowanie.

Laptop Acer Chromebook 315 CB315-4H 15,6"

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (24)

Tani laptop Acer Chromebook 315 CB315-4H 15,6″ to coś dla tych, którzy mają mocno ograniczony budżet. Niech Cię przy tym nie zwiedzie jego atrakcyjna cena. To porządny sprzęt do przeglądania internetu, edukacji czy pisania. Zainteresował Cię? W takim razie sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć!

Sprawdź ceny

 • EURO

Funkcjonalność na wysokim poziomie

Pod kątem funkcjonalności urządzenie wypada całkiem dobrze. Jak już sama nazwa wskazuje, producent przystosował je do korzystania z Internetu za pomocą przeglądarki Chrome. Duża zaleta to szeroki wybór aplikacji możliwych do zainstalowania. Oczywiście będzie nieco mniejszy niż na Androidzie na smartfonach, ale prawdopodobnie znajdziesz wszystko, co potrzebne.

Masz również do dyspozycji pakiet Google Office. Napisanie tekstu, stworzenie arkusza kalkulacyjnego czy zrobienie podobnych zadań nie stanowi tu problemu. Ponadto ten dobrej jakości laptop wspiera system Google Classroom używany w wybranych szkołach.

Całe oprogramowanie prezentuje się dobrze i zapewnia intuicyjną obsługę. Włączysz bez problemów Netflixa czy Spotify. Przejrzysz swoje social media i zrobisz zakupy online. Muszę wspomnieć, że mimo licznych zalet Acer Chromebook 315 CB315-4H 15,6″ nie nadaje się za bardzo do gier ani obróbki zdjęć i filmów.

Sprawne działanie

Jak zauważają niektórzy użytkownicy, będący znawcami tematu, jeśli zastosowana tu konfiguracja znalazłaby się w Windowsie, nie wróżyłoby to sukcesu. Niemniej w przypadku ChromeOS jest inaczej.

Sprzęt oferuje 8 GB pamięci RAM, dysk 128 GB i 2-rdzeniowy procesor Intel. Na potrzeby Chromebooka to wystarczy, żeby codzienne korzystanie z internetu nie było irytujące. Porównywanie go z nowoczesnymi laptopami nie ma dużego sensu.

Musisz mieć na uwadze, że to proste i tanie urządzenie. Służy do zwykłego korzystania z sieci, bez wymagających zadań. Strony otwierają się szybko, a system się nie zacina. Co ważne, gdy otworzysz kilka zakładek jednocześnie, nie zauważysz wyraźnego spadku wydajności.

Komfort na co dzień

Jeżeli szukasz czegoś prostego i sprawnego, nie zawiedziesz się. Mój test laptopów to potwierdza. 15,6-calowy ekran Full HD jest na tyle duży, że wszystko na nim dobrze widać. Dlatego w razie potrzeby wygodnie coś napiszesz itp.

Jednocześnie sprzęt zapewnia poręczność, jakiej oczekujesz. Obudowa, mimo że plastikowa, nie jest mocno podatna na uszkodzenia. Oczywiście w tej cenie nie masz co oczekiwać ponadprzeciętnej jakości, ale do codziennego użytku będzie w sam raz.

To laptop dla dorosłych i dzieci, skorzysta z niego cała Twoja rodzina. Pociechom na pewno ułatwi naukę, to samo dotyczy studentów. Długo działa na baterii i oferuje bardzo ciekawe udogodnienie. To przycisk wyszukiwania na klawiaturze, którego nie spotkasz w innych urządzeniach.

Laptop - Ceny

Zakup laptopa często kojarzy się z dużym wydatkiem. Tkwi w tym trochę prawdy, takiego sprzętu raczej nie kupisz za kilkaset złotych. Z drugiej strony, nie zawsze musisz wydawać na niego olbrzymią kwotę. Szczególnie, kiedy potrzebujesz prostego urządzenia. Udowadnia to moje porównanie laptopów.

Najtańsze modele to wydatek rzędu 1200 – 1900 zł. Za taką cenę nie spodziewaj się nadzwyczajnych osiągów i świetnych podzespołów. Na szczęście to nie znaczy, że nie dostaniesz nic sensownego.

W tym budżecie znajdziesz łatwo sprzęt na tyle wydajny, aby wygodnie przeglądać internet, uczyć się, a niekiedy nawet pracować. Co ciekawe, bez problemu dostaniesz laptopa z większym ekranem, do 15,6 cala i przy jakości Full HD.

Domyślasz się zapewne, że nie otrzymasz za to np. możliwości grania w nowsze gry czy wygodnego korzystania z zaawansowanych programów (choćby do obróbki zdjęć bądź montażu wideo).

Za bardziej profesjonalny sprzęt zapłacisz mniej więcej 2000 – 4000 zł. Spodziewaj się lepszej karty graficznej (nierzadko dedykowanej, a nie zintegrowanej w procesorze), wydajniejszego procesora i bardziej pojemnego dysku SSD. Droższe laptopy są też wykonane z solidniejszych materiałów.

Wraz z ceną wzrasta również pojemność akumulatora, a więc i wydłuża się czas pracy bez ładowarki. Otrzymasz też sprawnie działające Wi-Fi ze sporym zasięgiem, lepszy ekran i przeważnie więcej pamięci RAM.

Będzie to dobry wybór, jeśli szukasz czegoś porządnego do nauki albo do pracy. W tej cenie bez problemu dostaniesz coś solidnego do zastosowań biurowych.

Najdroższe propozycje, a więc te za ponad 4000 zł, to nierzadko modele gamingowe, choć nie tylko. Jeżeli więc masz zamiar kupić coś do grania w gry, taki wydatek będzie nieunikniony. To najlepsze laptopy do tak szczególnych zastosowań. Dotyczy to również osób zajmujących się na co dzień profesjonalną obróbką foto czy wideo.

Poza mocnym procesorem czy jeszcze lepszą kartą graficzną otrzymasz takie udogodnienia jak podświetlenie klawiatury (z możliwością regulacji). Niewykluczone, że w razie potrzeby łatwo rozbudujesz sprzęt, dokładając więcej RAM-u lub kolejny dysk. Tanie sprzęty Ci tego nie zapewnią.

Jakiej firmy laptop wybrać?

Ranking laptopów, którzy przygotowałem, jasno dowodzi, że jest kilku ciekawych producentów w tej branży. Krótko ich opiszę i podpowiem, co znajdziesz w asortymencie każdego. Potraktuj to jako dodatkowe wskazówki.

Laptopy ASUS

W ofercie tej marki dostaniesz zarówno nowoczesne laptopy gamingowe, jak i tańsze sprzęty do biura lub domu. Cieszą się popularnością m.in. z uwagi na dobre parametry.

Rozmaite testy pokazują, że procesory dają radę, więc nie będziesz narzekać na wydajność. Sprzęty ASUS są chwalone również za wysoką kulturę pracy, ciekawy design i solidność. Obudowy powstają z wytrzymałych materiałów, głównie z metalu. Dlatego dla wielu to najlepsze laptopy, niemal bezkonkurencyjne.

Bardzo często te sprzęty nie mają sobie równych pod względem opłacalności. Jasne, sporo modeli kosztuje ponad 5000 zł, ale nadal to rozsądna cena. Zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę zastosowane podzespoły.

Laptopy Apple

Dobre wykonanie, ciekawe podzespoły i wszechstronność. To właśnie charakteryzuje urządzenia od Apple. Jego MacBooki sprawdzają się do pracy i rozrywki. Są przyjazne dla użytkowników, choć ze względu na inny system obsługa czasami wymaga przyzwyczajenia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wcześniej korzystały głównie z Windowsa.

Mimo to zwróć koniecznie uwagę na te urządzenia, bo być może to właśnie wśród nich znajdziesz ten właściwy model. Co ciekawe, bazują na autorskich procesorach Apple.

Wiele osób chwali te sprzęty za wydajność i przydatność w różnych sytuacjach. Z powodzeniem wykorzystasz takiego laptopa do nauki, rozrywki, a gdy zajdzie taka potrzeba, również do pracy. Bez obaw uruchomisz na nim zaawansowane, wymagające programy. Jeśli nie wiesz, jaki laptop wybrać, Apple pomoże w podjęciu decyzji.

Laptopy HP

Producent HP gwarantuje przede wszystkim sporą różnorodność. Masz do wyboru urządzenia z mniejszym i większym ekranem, typowo do pracy lub do użytku na co dzień. Są starannie wykonane i wydajne.

Nie obawiaj się niestabilnego czy powolnego działania. Jako ciekawostkę podam, że to właśnie HP króluje w kategorii laptopów biznesowych. Użytkownicy doceniają je zarówno za poręczność, jak też intuicyjną obsługę oraz wyjątkową ochronę wrażliwych danych.

Bez wątpienia spodoba Ci się również nowoczesny design i różnego rodzaju udogodnienia. To np. podświetlana klawiatura czy cienka ramka wokół ekranu.

Laptopy Dell

Marka Dell cieszy się sporą popularnością. Według wielu osób cechuje ją dobry stosunek jakości do ceny. Za rozsądną kwotę dostaniesz solidnego i bezawaryjnego laptopa wyposażonego w niezłe podzespoły.

Istotna zaleta to szeroki asortyment. Wśród sprzętów znajdziesz nie tylko zwykłe notebooki do codziennego użytkowania, ale i bardziej biznesowe modele. Gracze także wyszukają coś dla siebie.

Producent dba o mocny procesor i dobrą kartę graficzną. Pamięta również o jakości obrazu, a nawet porządnym chłodzeniu.

Laptopy Huawei

Założę się, że tę nazwę kojarzysz głównie ze smartfonami, ewentualnie smart zegarkami bądź słuchawkami. Niemniej ta firma oferuje też laptopy i to dobre. Zapewniają wszystko, czego potrzebujesz do komfortowej i wydajnej pracy.

Spodziewaj się odpowiednio dużego ekranu, starannie dobranego procesora oraz przydatnych złączy. Do tego zwykle dochodzi nowoczesne Wi-Fi i Bluetooth, wgrany system operacyjny i czytnik linii papilarnych chroniący Twoje dane.

Moim zdaniem laptopy Huawei trzeba pochwalić dodatkowo za ciekawy design i dobre spasowanie elementów. Nie usłyszysz skrzypienia zawiasów, a samo podnoszenie pokrywy to nic trudnego. Niby nic, a zwykle ma duże znaczenie.

Laptopy Realme

Kolejna marka znana ze swoich smartfonów. Kilka lat temu wprowadziła na rynek swojego pierwszego laptopa, który przyjął się dobrze.

Sprzęty od realme prezentują się bez zarzutu, są też starannie wykonane. Wszystkie elementy są dobrze spasowane. Z kolei w środku znajdują się wydajne podzespoły. Procesor i reszta pozwalają na wygodne błądzenie po internecie przez wiele godzin, ale też na sprawną pracę przy biurku.

Urządzenia od tego producenta rozpoznasz bardzo szybko. Wszystko za sprawą wyświetlacza ze współczynnikiem proporcji 3:2. Od razu zauważysz, że jego wysokość jest wyższa niż standardowo. Dlatego ekran wygląda niemal jak kwadrat.

Sprawia to, że oglądanie filmów i seriali to czysta przyjemność. Podobnie jak np. tworzenie dokumentów tekstowych czy zwykłe przeglądanie stron www.

Laptopy Acer

Laptopy od Acer to polecane sprzęty do użytku w domu i w biurze. Nadają się więc do pracy, jak i szeroko pojmowanej rozrywki. To łatwe w obsłudze urządzenia ze sporym ekranem, solidną obudową oraz dobrym brzmieniem.

Bardzo często masz możliwość ich rozbudowania o kolejny dysk lub wymianę pamięci RAM. Duży plus. Bez problemu dopasujesz lepiej sprzęt do swoich potrzeb, aby działał dokładnie tak, jak chcesz.

Mało tego, Acer dba o kulturę pracy laptopów. Nie generują dużego hałasu, nawet kiedy system chłodzenia zaczyna intensywniej pracować. Z takiego urządzenia swobodnie skorzystają wszyscy członkowie Twojej rodziny.

Laptopy Lenovo

Uniwersalne zastosowanie, porządne wykonanie i dbałość o szczegóły. Tak większość osób wypowiada się na temat laptopów producenta Lenovo. I muszę przyznać, że mają sporo racji.

Przetestowane przeze mnie urządzenia wypadają dobrze na tle konkurencyjnych marek. To godne uwagi propozycje ze średniej półki cenowej. Wśród oferowanych modeli znajdziesz typowe laptopy biznesowe, gamingowe, do codziennego użytku, a nawet z funkcjonalnością tabletów (2w1).

Zapewniają wydajne, nowoczesne podzespoły, pojemną baterię oraz estetyczną obudowę. Ich obsługa to nic trudnego, poza tym zwykle otrzymasz od razu wgrany system operacyjny.

Podsumowanie

Po poznaniu mojego niezależnego rankingu laptopów wiesz już, jaki komputer przenośny wybrać i dlaczego. Jak się okazało, do klasyfikacji trafił zróżnicowany sprzęt. Tańsze propozycje wystarczą Ci do pracy zdalnej, edukacji oraz oczywiście przeglądania stron internetowych bądź oglądania filmów.

Te droższe stanowią wielozadaniowe maszyny dla profesjonalistów, jak i wymagających graczy (zresztą ranking laptopów gamingowych pokazuje kilka z nich). Podołają najnowszym grom, ale też programom do obróbki zdjęć oraz filmów. A to tylko proste przykłady, gdyż zastosowanie jest dużo szersze!

Masz dodatkowe pytanie? A może pragniesz podzielić się własną opinią o laptopie, który się u Ciebie sprawdził (lub też nie)? Jeżeli tak, zapraszam do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz także ranking tabletów. W pewnych sytuacjach mogą efektywnie zastąpić laptopa, odznaczając się jeszcze większą mobilnością.

Pozostając w tej obszernej kategorii, odpowiedziałem także na pytanie, jak tablet dla dziecka jest najlepszy. Pasjonatom rysowania polecam z kolei najlepsze tablety graficzne, które wspomogą rozwijanie talentu.

Oceń publikację

[Głosy: 2 Średnia: 5]

Łukasz Proszek

Właściciel i redaktor naczelny PROrankingów. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe). Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co również ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe

4 komentarzy

Inline Feedbacks

View all comments

Magdalena

7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Proszę o opinię – pomoc w wyborze laptopa.
Cel multimedia – grafiki, zdjęcia, montaż filmów, montaż muzyki, social media – który z laptopów Pan poleca?
Jak sprawdzi się ten laptop? ASUS TUF Gaming A15 15,6″

Odpowiedz

Autor

Łukasz Proszek

7 miesięcy temu

Reply to Magdalena

Cześć. Ten Asus spokojnie wystarczy do montażu filmów, renderowania itp.

Odpowiedz

Magdalena

7 miesięcy temu

Reply to Łukasz Proszek

Dziękuję za odpowiedź:)
A ten Asus ProArtStudiobook16? Lepszy czy gorszy?

Odpowiedz

Autor

Łukasz Proszek

7 miesięcy temu

Reply to Magdalena

Nie jestem przekonany do matryc OLED w lapkach. Przecież korzystając z takiego sprzętu, jest masa elementów statycznych, np. jakieś paski zadań czy zakładek. To może spowodować wypalenia.

Odpowiedz

Ranking Laptopów 2024 | 11 Najlepszych Laptopów! (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Corie Satterfield

Last Updated:

Views: 6800

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Corie Satterfield

Birthday: 1992-08-19

Address: 850 Benjamin Bridge, Dickinsonchester, CO 68572-0542

Phone: +26813599986666

Job: Sales Manager

Hobby: Table tennis, Soapmaking, Flower arranging, amateur radio, Rock climbing, scrapbook, Horseback riding

Introduction: My name is Corie Satterfield, I am a fancy, perfect, spotless, quaint, fantastic, funny, lucky person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.