Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (2024)

W 2023 r. widzieliśmy prawdziwy wysyp całkiem ciekawych notebooków z nowoczesnymi procesorami Intela, AMD i Apple’a. Już za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy obecnie nabyć naprawdę wydajne konstrukcje, które wydajność będzie bardziej niż zadowalająca nawet przez kilka następnych lat.

Wróć do spisu treści

Acer Swift Go 14 OLED

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (1)

Foto: Acer

Acer Swift Go 14 OLED

To jeden z przystępniejszych cenowo ultrabooków z panelem OLED, który naprawdę warto polecić. Konstrukcja oferuje świetny ekran o wysokiej rozdzielczości, ma też bardzo wydajny i nowoczesnym procesor Intel Core i5-1335U oraz 16 GB pamięci RAM. Zastosowany panel ma wygodne proporcje 16:10, dzięki którym praca z dokumentami jest zdecydowanie wygodniejsza. Zaletą jest też jakość obudowy i dobry zestaw złączy, w którego skład wchodzą choćby dwa porty Thunderbolt. Sprzęt oferuje przyzwoitą baterię, która pozwala na ok. 8,5 godz. pracy na jednym ładowaniu. Całość jest dodatkowo bardzo lekka i kompaktowa, więc sprzęt naprawdę wygodnie się przenosi.

Wróć do spisu treści

Apple MacBook Air 15,3" z M2

Apple MacBook Air z chipem M2 naprawdę mocno namieszał na rynku i sprawił, że wiele osób może naprawdę poważnie pomyśleć o porzuceniu laptopów z Windowsem i przejście na MacOS. To świetnie wykonany sprzęt z wydajnym, 8-rdzeniowym procesorem Apple M2, 15,2-calowym wyświetlaczem Retina IPS i naprawdę całkiem wydajnym GPU. Polecamy oczywiście wybór modelu z co najmniej 16 GB pamięci RAM, choć z drugiej strony 8 GB będzie dla dużej grupy użytkowników w pełni wystarczające. MacBook Air 15,3" M2 może pochwalić się bardzo dobrą jakością wykonania, świetną klawiaturą i bardzo długim czasem pracy na baterii, przekraczającym nawet 18 godz. Jeśli szukacie sprzętu do pracy na lata, to MacBook Air z 2023 r. sprawdzi się w tej roli świetnie.

Wróć do spisu treści

Gigabyte Aero 14 OLED BMF

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (3)

Foto: Gigabyte

Gigabyte Aero 16 OLED BSF

Gigabyte Aero 14 OLED BMF to doskonały wybór dla osób szukających lekkiego i małego laptopa do grania oraz obróbki wideo i grafiki. Wpływ na to ma nie tylko świetny ekran OLED i wydajny procesor, ale też układ graficzny GeForce RTX 4050, który nieczęsto znajdziemy w tego typu urządzeniach. Produkt nieźle wypada pod względem wykonania, jakość materiałów jest bardzo dobra, a stylistyka może się podobać. Na tle wielu konkurencyjnych rozwiązań Aero 14 OLED BMF wyróżnia się też całkiem przystępną ceną. Jeśli szukacie urządzenia do pracy, ale też do zabawy, to może być dla was bardzo dobra propozycja.

Wróć do spisu treści

ASUS TUF Gaming A15

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (4)

Foto: ASUS

ASUS TUF Gaming A15

ASUS TUF Gaming A15 to preferowany przez nas sprzęt za około 6 tys. zł. Wypada on naprawdę sensownie z powodu nowego procesora AMD Ryzen 7 7735HS i układu graficznego GeForce RTX 4060 Laptop o mocy 140 W. Warto dodać, że nawet zintegrowany Radeon 680M prezentuje całkiem niezłą wydajność, co może się przydać np. podczas gry w stare, niewymagające wiele gry na zasilaniu akumulatorowym. Poza tym dostajemy tutaj ekran IPS 144 Hz o 100-procentowym pokryciu sRGB, jest to więc świetny sprzęt nie tylko do grania, ale też oglądania wideo i podstawowej pracy z grafiką. Sprzęt udostępnia naprawdę wygodną, praktycznie pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę, a dobrym dodatkiem jest zestaw wydzielonych przycisków do ustawień głośności i mikrofonu.

Wróć do spisu treści

Acer Nitro 16

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (5)

Foto: Acer

Acer Nitro 16

Potężna propozycja w nadal rozsądnej cenie, która ma kilka ciekawych cech. Pierwszą z nich jest ekran o proporcjach 16:10 i przemyślanie dobranej rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli przy odświeżaniu aż 165 Hz. Panel oferuje bardzo ładne kolory i obsługuje G-Sync, co na pewno będzie miało wpływ na przyjemność z gry. Do tego dochodzi niezwykle wydajny procesor AMD Ryzen 7 7840HS, oferujący 8 rdzeni i 16 wątków, wspierany przez 16 GB pamięci RAM DDR5-5600 i kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 w wersji 140 W. Taki zestaw poradzi sobie z każdą grą i wspiera nowoczesne rozwiązania, jak ray-tracing czy DLSS. Konstrukcja ma dobrze przemyślany i stosunkowo cichy system chłodzenia oraz podświetlaną klawiaturę.

Wróć do spisu treści

Lenovo ThinkPad L14 G4

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (6)

Foto: Lenovo

Lenovo ThinkPad L14 G4

Jeden z najlepszych tegorocznych laptopów biznesowych w całkiem przystępnej cenie. To konstrukcja z wyświetlaczem IPS o przekątnej 14" o bardzo dobrym pokryciu przestrzeni sRGB i niezłej jasności. Konstrukcja napędzana jest przez procesor AMD Ryzen 7 7730U, wspierany przez 16 GB pamięci RAM i nośnik SSD 512 GB SSD. Notebook oferuje doskonałą klawiaturę z charakterystycznym dla serii trackpointem, który jest wręcz uwielbiany przez wszystkich użytkowników ThinkPadów. Laptop jest bardzo cichy i bez większych problemów może pracować nawet kilkanaście godzin na jednym ładowaniu. Do tego ma doskonały zestaw złączy i modułów łączności.

Wróć do spisu treści

Apple MacBook Pro 14 z M3 Max

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (7)

Foto: Apple

Apple MacBook Pro 14 z M3 Max

Jeden z najwydajniejszych ultrabooków, jakie w ogóle są dostępne na rynku, przygotowany z myślą o osobach, które szukają jednostki o bardzo dobrych osiągach w zadaniach wielowątkowych. MacBook Pro 14 z M3 Max to prawdziwy kombajn do pracy, który charakteryzuje się doskonałą sprawnością energetyczną. Sprzęt może pracować nawet 18 godz. na baterii, ma świetny ekran, wygodny zestaw portów, dopracowaną klawiaturę z dostępną opcją Touch ID i dopracowaną, dobrą jakościowo obudowę. Wadą będzie jednak fakt, że sprzęt jest bardzo drogi i dla wielu osób po prostu całkowicie nieosiągalny nawet w najbardziej podstawowej wersji.

Najlepsze laptopy 2023 r. Oto modele, które naprawdę warto kupić (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Sen. Emmett Berge

Last Updated:

Views: 6796

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Sen. Emmett Berge

Birthday: 1993-06-17

Address: 787 Elvis Divide, Port Brice, OH 24507-6802

Phone: +9779049645255

Job: Senior Healthcare Specialist

Hobby: Cycling, Model building, Kitesurfing, Origami, Lapidary, Dance, Basketball

Introduction: My name is Sen. Emmett Berge, I am a funny, vast, charming, courageous, enthusiastic, jolly, famous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.